Ergonomiczne krzesło biurowe

04-05-2022

Ruszaj się i bądź aktywny nawet siedząc w pracy! Dzięki temu zachowasz dobrą kondycję w biurze.

Ruch fizyczny jest dla nas korzystny i ważny w zapobieganiu schorzeniom układu mięśniowego i kostnego. Mimo to, problemy z kręgosłupem są częstą przyczyną nieobecności w biurach. Aby umożliwić ludziom aktywny ruch nawet podczas pracy przy biurku, firma ROVO opracowała koncepcję, która pozwala na naturalną swobodę i ruch podczas siedzenia. ERGO BALANCE to mechanizm ruchowy fotela biurowego zapewniający trójwymiarową dynamikę. Zachęca on do spontanicznej zmiany pozycji, porusza mięśnie i aktywuje krążenie krwi, a przy tym zapewnia zastrzyk świeżości dla ciała i umysłu.

Opatentowana technologia ERGO BALANCE oferuje unikalną, płynną sekwencję ruchów i udowodniła swój sukces tysiące razy od momentu wprowadzenia na rynek w 2010 roku.

Zaawansowany mechanizm krzesła biurowego zmniejsza ryzyko schorzeń

ERGO BALANCE zapewnia swobodę ruchów podczas siedzenia. Wszystkie krzesła ERGO BALANCE wykorzystują system ERGO BALANCE ze zintegrowanym mechanizmem synchronicznym i elementem balansującym z dwóch różnych elastomerów. Zapewnia to swobodę ruchów siedzisk i oparć krzeseł biurowych w dowolnym kierunku. Użytkownik może poruszać się w podobny sposób, jak na piłce do siedzenia - ale w sposób kontrolowany, wyważony i bezpieczny. Dzięki dynamicznemu zachowaniu elastomerów środek ciężkości ciała jest zrównoważony we wszystkich pozycjach siedzących.

Krzesła biurowe R 12 z technologią ERGO BALANCE

Krzesło wywołuje niewielkie ruchy miednicy i mikroruchy mięśni, co aktywuje mięśnie pleców. Stymulowane jest krążenie krwi i dopływ tlenu oraz zwiększa się nawilżenie krążków międzykręgowych. ERGO BALANCE automatycznie zachęca do aktywnego ruchu i naturalnej, zdrowszej postawy.

  • aktywizuje mięśnie pleców
  • zwiększa ukrwienie i stymuluje przemianę materii
  • odciąża kręgosłup i utrzymuje elastyczność krążków międzykręgowych
  • animuje do poruszania się i zmiany pozycji siedzącej
  • bezpieczne, wysoki komfort użytkowania
  • skuteczna profilaktyka schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego

Doskonała strona krzeseł biurowych

Technologia ERGO BALANCE jest rekomendowana przez IGR, Instytut Zdrowia i Ergonomii. Instytut przyznał firmie ROVO nagrodę Ergonomics Innovation Prize, która po raz pierwszy została wręczona w 2019 roku. ROVO otrzymało nagrodę w kategorii "Koncepcje siedzisk biurowych i mebli biurowych". Oficjalna prezentacja odbyła się w siedzibie firmy w Lossburgu-Wittendorfie.

Przejdź do oferty szczegółowej:

Polecane produkty

Krzesło obrotowe POINT niebieskie

Krzesło obrotowe POINT niebieskie

Krzesło obrotowe POINT z mechanizmem stałego kontaktu
Krzesło SENSUM jasnozielone

Krzesło SENSUM jasnozielone

Krzesło biurowe, obrotowe  z regulowanymi podłokietnikami

Warto przeczytać:

Krzesła biurowe z regulowanym odcinkiem lędźwiowym

Krzesła biurowe z regulowanym odcinkiem lędźwiowym

07-09-2018
Krzesła obrotowe z regulowanym odcinkiem lędźwiowym są polecane dla osób, które mają problemy z kręgosłupem i dla wszystkich, którzy pracują siedząc przy biurku. Więcej
Wysokie krzesła dla pracowników recepcji

Wysokie krzesła dla pracowników recepcji

26-06-2019
W wielu recepcjach, zwłaszcza w hotelach, wymaga się pracy na stojąco. Praca w recepcji, mimo, że polega na staniu przy ladzie, nie należy do prac wykonywanych w szczególnie uciążliwych warunkach. Jednak zgodnie z przepisami o wykonywaniu pracy wymagającej stale pozycji stojącej,... Więcej
Krzesło przemysłowe dla osób z nadwagą

Krzesło przemysłowe dla osób z nadwagą

27-06-2019
Prezentujemy Państwu wyjątkową konstrukcję: specjalne krzesło warsztatowe dla osób z nadwagą. Krzesło przemysłowe dla osób z nadwagą Jest to wzmocniona wersja sprawdzonego i znanego na rynku krzesła warsztatowego Sintec. Wygodę i bezpieczeństwo zapewnia mocna metalowa podstawa... Więcej